- Reclamație? De la cine?
- De la vecinul dumneavoastră.
- Nu m-așteptam.
- Nici noi.
- Și de ce se plânge?
- Nu se plânge, doar sesizează.
Fragment audio de 10 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:01:14.196 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Da, așa e. Aveți dreptate. Unde aveți, aveți. Mă rog.
- Un moment să scriu... Așa...
- Ce știu eu n-are importanță. Dumneavoastră spuneți-mi adresa.
- Strada Belvedere, numărul 199.
- Cetățene Panaitescu, împotriva dumitale s-a primit o reclamație.
- Reclamație? De la cine? -De la vecinul dumneavoastră. -Nu m-așteptam. -Nici noi. -Și de ce se plânge? -Nu se plânge, doar sesizează.
- Omul sesizează că cetățeanul Panaitescu Gh. Ilarion...
[...]