- Ia spune-mi, George, ce deosebire e între o mașină cu volanul pe stânga și una cu volanul pe dreapta?
- După ce intră într-un pom, niciuna.
Fragment audio de 8 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:47:35.600 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Biletele la control, vă rog. Mulțumesc. Mulțumesc. Dar biletul dumneavoastră e cu data de ieri.
- Biletele la control, vă rog...
- A cui e vă rog valiza asta din plasă?
- Da, vă rog. Poftiți bonul pentru serviciul de masă. Plătiți la casa numărul doi.
- Următorul vă rog. Cu ce vă servim?
- Ia spune-mi, George, ce deosebire e între o mașină cu volanul pe stânga și una cu volanul pe dreapta? -După ce intră într-un pom, niciuna.
[...]