Eu, dragii mei elevi, vă spun cu vorba bună: fiți buni. Fiți buni, că dacă nu sunteți buni, pun mâna pe nuia și dau până vă faceți buni.

Fragment audio de 11 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.

Puteți regăsi această replică la minutul 00:46:26.163 în înregistrarea originală.

Contextul replicii

[...]

[...]

Citat aleatoriu