Cel puțin dacă aș fi avut o condică de prezență ca dovadă a existenței mele sau o stație de autobuz în care să mă mai odihnesc nițel.
Fragment audio de 8 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:23:42.309 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- După trecerea furtunii, fiecare a căutat să mai salveze ce se mai putea salva.
- Câțiva bărbați au intrat spre răcorire în apa rece. Câțiva au intrat în berea caldă...
- Bucuria mea de a fi scăpat cu viața a fost repede pierdută când mi-am dat seama de situația mea.
- Cel puțin dacă aș fi avut o condică de prezență ca dovadă a existenței mele sau o stație de autobuz în care să mă mai odihnesc nițel.
- Era un adăpost extrem de simplu, dar important e că aveam unde să-mi pun capul.
- Deși, dacă stau să mă gândesc, nu ăsta era lucrul cel mai important.
[...]