- Dragă Robinson, după atâta timp singur, cum te simți acum, după ce te-ai însurat?
- Rău. N-am voie să fumez, n-am voie să beau, n-am voie să mă duc nicăieri singur.
- Înseamnă că regreți pasul făcut?
- Nu, nici asta n-am voie.

Fragment audio de 15 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.

Puteți regăsi această replică la minutul 00:42:14.582 în înregistrarea originală.

Contextul replicii

[...]

[...]

Citat aleatoriu