La revedere, la revedere! Nu uitați să ne scrii! La revedere! Amice, ai grijă, poate găsești și mie locul. Nicio grijă, băi!
Fragment audio de 3 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:43:27.481 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Dragă Robinson, după atâta timp singur, cum te simți acum, după ce te-ai însurat?
- Spune-mi, colega, ai gustat ieri din ciupercile pe care ți le-am adus?
- Nu te doare capul, stomacul? N-ai amețeli?
- Nici nu știi cât sunt de fericit. Înseamnă că mi-am încheiat cercetarea pentru dizertație.
- Închipuiește-ți, am descoperit un nou soi de ciuperci care nu sunt otrăvitoare.
- Trenul accelerat numărul 302, direcția Ploiești.
- La revedere, la revedere! Nu uitați să ne scrii! La revedere! Amice, ai grijă, poate găsești și mie locul. Nicio grijă, băi!
- Auzi, Tăchiță, ai grijă! Poate găsești simeringul!
- Ce ai omule? De ce râzi așa, de unul singur, omule?
[...]