Nicio grijă, băieți!
Fragment audio de 2 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:43:33.920 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Nu te doare capul, stomacul? N-ai amețeli?
- Nici nu știi cât sunt de fericit. Înseamnă că mi-am încheiat cercetarea pentru dizertație.
- Închipuiește-ți, am descoperit un nou soi de ciuperci care nu sunt otrăvitoare.
- Trenul accelerat numărul 302, direcția Ploiești.
- Auzi, Tăchiță, ai grijă! Poate găsești simeringul!
- Nicio grijă, băieți!
- Ce ai omule? De ce râzi așa, de unul singur, omule?
- Tu ai pierdut trenul și râzi?
- Copiii învață să vorbească, adulții să tacă.
- Da, știți, stăteam aici pe pod, m-am aplecat peste parapet și mi-au căzut ochelarii în Ialomița.
[...]