- N-aveți un scaun?
- Poftiți!
Fragment audio de 2 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:12:05.840 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Poftiți pe ușă înăuntru dacă aveți vreo afacere.
- Domnule, era să-mi tai nasul. Știi ce teribil m-ai lovit?
- Pardon! dar nu stric eu... Dacă vârâți așa capul...
- N-aveți un scaun? -Poftiți!
- Mă rog, dacă nu vă supărați, aveți apă?
- E flir... e firl...? ...ăsta...
- Monșer, dacă nu te superi, te-oi ruga pentru un pahar cu apă. Teribil, mi-e de sete.
[...]