- E flir... e firl...? ...ăsta...
- Da, avem filtru.
Fragment audio de 4 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:12:32.501 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Pardon! dar nu stric eu... Dacă vârâți așa capul...
- Mă rog, dacă nu vă supărați, aveți apă?
- E flir... e firl...? ...ăsta... -Da, avem filtru.
- Monșer, dacă nu te superi, te-oi ruga pentru un pahar cu apă. Teribil, mi-e de sete.
[...]