- Nu-i puneți gheață?
- Ba da.
- Așa? îi puneți gheață?
- Firește!
Fragment audio de 7 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:12:25.116 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Domnule, era să-mi tai nasul. Știi ce teribil m-ai lovit?
- Pardon! dar nu stric eu... Dacă vârâți așa capul...
- Mă rog, dacă nu vă supărați, aveți apă?
- Nu-i puneți gheață? -Ba da. -Așa? îi puneți gheață? -Firește!
- E flir... e firl...? ...ăsta...
- Monșer, dacă nu te superi, te-oi ruga pentru un pahar cu apă. Teribil, mi-e de sete.
[...]