Domnule, zici că ai venit cu o afacere. Mă rog, noi n-avem timp aici să stăm de vorbă. Nouă ne plătește statul leafă să lucrăm. Mă rog, ce afacere?
Fragment audio de 8 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:12:54.817 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Mă rog, dacă nu vă supărați, aveți apă?
- E flir... e firl...? ...ăsta...
- Monșer, dacă nu te superi, te-oi ruga pentru un pahar cu apă. Teribil, mi-e de sete.
- Domnule, zici că ai venit cu o afacere. Mă rog, noi n-avem timp aici să stăm de vorbă. Nouă ne plătește statul leafă să lucrăm. Mă rog, ce afacere?
- Apa.
- Mersi! Dacă nu te superi, te-aș ruga... batista...
- Aici n-are voie să intre nimeni fără afaceri. Ce afacere ai?
[...]