Domnule, înțelege odată că nouă nu ne plătește statul aici ca să stăm de vorbă. Avem treabă, n-avem vreme de conversație. Spune: ce poftești?
Fragment audio de 9 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:13:26.005 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Apa.
- Mersi! Dacă nu te superi, te-aș ruga... batista...
- Domnule, înțelege odată că nouă nu ne plătește statul aici ca să stăm de vorbă. Avem treabă, n-avem vreme de conversație. Spune: ce poftești?
- Aici n-are voie să intre nimeni fără afaceri. Ce afacere ai?
- Aaa, am dat o petițiune. Vreau să știu ce s-a făcut. Să-mi dați un număr.
[...]