- Nu ți s-a dat număr când ai dat petiția?
- Nu.
- De ce n-ai cerut?
- N-am dat-o eu.
- Da cine?
- Am trimis-o prin cineva.
Fragment audio de 10 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:13:52.276 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Apa.
- Mersi! Dacă nu te superi, te-aș ruga... batista...
- Aici n-are voie să intre nimeni fără afaceri. Ce afacere ai?
- Aaa, am dat o petițiune. Vreau să știu ce s-a făcut. Să-mi dați un număr.
- Nu ți s-a dat număr când ai dat petiția? -Nu. -De ce n-ai cerut? -N-am dat-o eu. -Da cine? -Am trimis-o prin cineva.
[...]