- Când? În ce zi?
- Acu vreo două luni.
- Nu știi cam când?
- Știu eu?
- Cum, nu știi?
Fragment audio de 12 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:14:02.910 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Apa.
- Mersi! Dacă nu te superi, te-aș ruga... batista...
- Aici n-are voie să intre nimeni fără afaceri. Ce afacere ai?
- Aaa, am dat o petițiune. Vreau să știu ce s-a făcut. Să-mi dați un număr.
- Nu ți s-a dat număr când ai dat petiția?
- Când? În ce zi? -Acu vreo două luni. -Nu știi cam când? -Știu eu? -Cum, nu știi?
[...]