- Ce cereai în petiție?
- Eu nu ceream nimic.
- Cum?
Fragment audio de 5 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:14:19.742 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- Aici n-are voie să intre nimeni fără afaceri. Ce afacere ai?
- Aaa, am dat o petițiune. Vreau să știu ce s-a făcut. Să-mi dați un număr.
- Nu ți s-a dat număr când ai dat petiția?
- Ce cereai în petiție? -Eu nu ceream nimic. -Cum?
[...]