E cald al dracului.
Fragment audio de 2 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:13:08.072 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- E flir... e firl...? ...ăsta...
- Monșer, dacă nu te superi, te-oi ruga pentru un pahar cu apă. Teribil, mi-e de sete.
- E cald al dracului.
- Apa.
- Mersi! Dacă nu te superi, te-aș ruga... batista...
- Aici n-are voie să intre nimeni fără afaceri. Ce afacere ai?
- Aaa, am dat o petițiune. Vreau să știu ce s-a făcut. Să-mi dați un număr.
[...]