Apoi s-a întors spre Vineri. Când am căutat să-i explic că Vineri e un sălbatic, fiind deci cam înapoiat, șeful m-a întrerupt brusc: Lasă că și eu.
Fragment audio de 8 secunde din piesa de teatru radiofonic Trei sferturi de oră de umor cu Dem Rădulescu.
Puteți regăsi această replică la minutul 00:34:26.051 în înregistrarea originală.
Contextul replicii
[...]
- O clipă am fost tentat să cred că avusese loc o invazie a unor colegi de-ai lui Vineri.
- Am renunțat la reclamație, dovedind că pot fi și un om bun atunci când vreau.
- A doua zi m-am grăbit la serviciu, luându-l și pe Vineri cu mine.
- Apoi s-a întors spre Vineri. Când am căutat să-i explic că Vineri e un sălbatic, fiind deci cam înapoiat, șeful m-a întrerupt brusc: Lasă că și eu.
- E nemaipomenit. Tot timpul ocupat.
- Alo, alo, tovarășă, fiți drăguță. Vreau să știu și eu când am tren pentru Satu Mare.
- Greșeală, vă rog. Aici nu e biroul de voiaj.
- Vai de mine! Și eu care mă bucuram că în sfârșit nu mai e ocupat.
- Serios? În cazul ăsta, rândul viitor am să încerc invers, ca să vezi.
[...]